Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
Pozostało tylko: 2

FILODENDRON COBRA Monstera standleyana Variegata (don 14cm)

89,90 

Pozostało tylko: 2

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Philodendron Cobra – egzotyczna gratka dla kolekcjonerów!

 

Większa roślina odmiany Monstera Cobra dostępna tutaj (klik)

 

Ta pochodząca z Ameryki Środkowej niezwykle rzadka odmiana filodendrona – znana też jako Monstera Standleyana Variegata – to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów.

Charakteryzuje się unikalnymi liśćmi o wydłużonym kształcie, intensywnie zielonym kolorze z pstrokatym kremowym nakrapianiem. Liście tej egzotycznej rośliny są mocne, błyszczące i wzrastają zdecydowanie ku górze. Philodendron Cobra ma pokrój pnącza. Można pozwolić mu rosnąć w swobodnym zwisie, ale też może być poprowadzony po paliku kokosowym (klik) lub na podporze bambusowej (klik), co jeszcze bardziej podkreśli oryginalność jego rosnących ku górze liści.

Ponieważ ta piękna egzotyczna roślina jest stosunkowo łatwa w uprawie – poleca się ją nie tylko wytrawnym koneserom, których kolekcję zapewne wzbogaci, ale również początkującym. Wystarczy bowiem stosować się do kilku prostych zasad, a Philodendron Cobra odwdzięczy nam się niebywałym urokiem.

 

ŚWIATŁO: preferuje światło rozproszone lub delikatny półcień. Ekspozycja na zbyt bezpośrednie słońce może prowadzić do uszkodzeń i przebarwień liści.  Z kolei zbyt mało światła przyhamuje wzrost.

 

TEMPERATURA: przeciętna temperatura naszych mieszkań:  18 – 25°C sprawdzi się idealnie.

Natomiast źle znosi przeciągi i spadek temperatury.

 

PODŁOŻE: preferuje dobrze przepuszczalne, luźne podłoże, bogate w materię organiczną. Można ziemię uniwersalną rozluźnić perlitem, korą czy chipsami kokosowymi, lub skorzystać z gotowej mieszanki dedykowanej filodendronom. SPECJALISTYCZNE PODŁOŻE DO MONSTER I FILODENDRONÓW (klik)

Od wiosny do jesieni poleca się zasilać roślinę dwa razy w miesiącu nawozem do zielonych roślin doniczkowych. Do kolekcjonerskich roślin polecamy nawóz z aminokwasami BIoGardena INTERWENCYJNA (klik)

 

PODLEWANIE: Philodendron Cobra  jest wrażliwy na przelania, w zbyt rozmokniętej glebie ma skłonności do gnicia korzeni. Dlatego też należy uważać i podlewać miękką wodą dopiero, gdy wierzchnia warstwa gleby przeschnie.

Natomiast, jak każdy filodendron, lubi podwyższoną wilgotność, dlatego warto ustawić donicę w pobliżu nawilżacza lub na tacy wypełnionej kamieniami i wodą, regularne zraszać wodą, a liście przecierać miękką wilgotną szmatką.

 

 

Jakie doniczki użyć do przesadzania filodendronów ? (klik)

 

Podłoże idealne do przesadzania filodendronów (klik)

 

FILODENDRON COBRA Monstera standleyana Variegata w  doniczce o średnicy 14 cm.  Wysokość rośliny z doniczką to 35 cm

Waga 4 kg
OPCJA:

ROŚLINA W DONICZCE PRODUKCYJNEJ średnicy 14 cm

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Mogą Ci się spodobać