Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
W produkcji

HOJA COMPACTA Hoya Carnosa

59,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 11-14 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Zakręcona Hoya Carnosa Compacta – kolekcjonerska hoja o przecudnie pofalowanych liściach

 

 

Jak na hoje przystało, Hoya Carnosa Compacta ma mięsiste i błyszczące liście, jednak spośród innych odmian wyróżnia się tym, że każdy liść składa się na pół, a następnie zwija się falami i przedziwnymi wybrzuszeniami, które zamieniają drapowane łodygi w zwisające girlandy. Każda roślina to jedyna w swoim rodzaju rzeźba, nic więc dziwnego, że jest rośliną kolekcjonerską.

 

Hoya Carnosa Compacta zachwyca pachnącymi skupiskami kwiatów w kształcie gwiazdy, z których znane są wszystkie hoje – to znaczy, kiedy w końcu zakwitną. Cierpliwość jest kluczowa przy każdej hoi, ale po kilku latach odpowiedniej pielęgnacji i w miarę jak roślina dojrzewa, Hoya Compacta może nagrodzić cię kulistymi skupiskami jasnoróżowych gwiazd z ciemniejszymi różowymi detalami pośrodku.

Pędy Hoi Carnosa Compacta rosną powoli, osiągając po wielu latach długość do 5 m.

 

 

Czy Hoya Carnosa Compacta jest łatwa w uprawie?

 

Otóż tak !

W naturalnym środowisku Hoya Carnosa Compacta żyje na gałęziach wyższych roślin i drzew, dlatego jest przyzwyczajona do dużej ilości jasnego, ale pośredniego światła, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Ważne są również ciepło i wilgotność, zaś lato spędzone na świeżym powietrzu w jasnym miejscu, z dala od bezpośredniego słońca, dodaje roślinie orzeźwiającego zastrzyku energii. W pomieszczeniach staraj się unikać chłodnych okien i przeciągów oraz częstych zmian miejsca. Gleba powinna być przepuszczalna, żyzna i dobrze napowietrzona – nasze specjalnie przygotowane podłoże do hoi sprawdza się w tym celu idealnie.

Hoya Carnosa Compacta nie potrzebuje częstego nawadniania, gdyż w swych mięsistych liściach gromadzi wodę.  Między podlewaniem gleba powinna dość dobrze przeschnąć. Latem, w czasie kwitnienia, zapotrzebowanie na wodę wzrasta, jednak uważajmy, aby rośliny nie przelać. W okresie wiosny i lata, kiedy hoja kwitnie, zasilamy ją raz w miesiącu nawozem z BIOHUMUSEM (klik).

 

 

Roślina Hoya Carnosa Compacta w doniczce o średnicy 13 cm.

Waga 2 kg
OPCJA:

ROŚLINA W DONICZCE O ŚREDNICY 13 CM

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Mogą Ci się spodobać