Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
W produkcji

ALPINIA KOLEKCJONERSKA Alpinii zerumbet Variegata XL

89,90 

Brak w magazynie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia: 3-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
przy temperaturze poniżej 5ºC do każdej przesyłki zawierającej rośliny dodajemy heatpack - wkład grzewczy!
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Duża odmiana Alpinii zerumbet ‘Variegata’ – muszelkowy imbir

 

Mniejsza roślina tej odmiany pod tym linkiem (klik)

 

Alpinii zerumbet ‘Variegata’ to prawdziwy rarytas wśród roślin egzotycznych! Nie tylko dlatego, że jest to (niestety!) mało znana, a co za tym idzie – rzadko spotykana w polskich domach roślina egzotyczna. Jej wyjątkowość wynika nie tylko z jej rzadkości, ale i piękna.

Potocznie nazywana Imbirem Muszelkowym należy do rodziny imbirowatych: jej mięsiste i gęste kłącza wyglądem i zapachem przypominają tę popularną przyprawę.

Z kolei różowo-biały kwiatostan, rosnący w okazałych gronach, przywodzi na myśl morskie muszle (UWAGA! roślina kwitnie dopiero w drugim roku wzrostu).

 

W warunkach domowych, jako roślina doniczkowa, wyrasta do 1,2 metra wysokości, w formie wyprostowanej kępy. Łukowate łodygi zdobią podłużne, lancetowate liście – zielone z żółtymi bądź kremowymi paskami. Ich różnorodność zachwyca i sprawia, że ta piękna egzotyczna roślina domowa zdaje się krzyczeć „chcesz mnie w swoim domu”.

 

Uprawa i wymagania Alpinii zerumbet ‘Variegata’:

 

TEMPERATURA. W naturze występuje w otwartych lasach tropikalnej Azji Wschodniej. Przywykła do zmiennych warunków dość dobrze znosi chłód (choć przetrwa nawet w 12°C, to jednak optymalne temperatury to 20 – 25°C).

 

OŚWIETLENIE. Preferuje słoneczne stanowisko o rozproszonym świetle (będzie również tolerować lekki popołudniowy półcień, ale może mieć to niekorzystny wpływ na kwitnienie).

 

PODŁOŻE. Alpinii zerumbet ‘Variegata’ nie jest zbyt wybredna, jeżeli chodzi o podłoże.  Jednak do jej uprawy zalecana jest dobrze przepuszczalna i bogata w składniki organiczne gleba o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym PODŁOŻE MIX PROFESJONALNY UNIWERSALNY (klik)

 

NAWODNIENIE. Należy dbać o stałą i odpowiednią wilgotność gleby, nie można jej przesuszać. Zwłaszcza w okresie wegetatywnym potrzebuje sporo wody, ale nie należy jej przelewać! Podłoże powinno być stale wilgotne, ale nie mokre. Do podlewania należy używać miękkiej, odstanej wody, a raz w miesiącu zasilać organicznym nawozem BioGardena interwencyjna (klik)

 

Jak każda roślina tropikalna preferuje wysoką wilgotność powietrza, warto więc pamiętać o regularnym zraszaniu.

 

UWAGA! jeżeli krawędzie liści brązowieją oznacza to, że roślina ma zbyt mało wody lub zbyt niską temperaturę. Natomiast zrzucenie liści to znak, że potrzebuje spoczynku – należy wtedy przechować kłącza w chłodzie (12°C) i zasadzić ponownie gdy zaczną kiełkować nowymi liśćmi.

 

Alpinii zerumbet ‘Variegata’ w dożej doniczce o średnicy 23 cm oraz wysokości 60 cm

Waga 4 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROSLINA Z TERRA DUŻA, ROŚLINA Z WHITON CREAM

Podlewanie

Stanowisko

,

Trudność uprawy

Mogą Ci się spodobać