Na stanie

MARANTA Marantha Fascinator Tricolor (don 12 cm)

44,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Pełzająca Maranta Fascinator Tricolor fascynuje trzema kolorami.

 

Mniejsza sadzonka pod tym linkiem (klik)

 

Roślina która biegnie za światłem i czaruje swą paletą barw. Maranta 'Fascinator Tricolor’ bo o niej mowa, przyciąga uwagę swymi dwukolorowymi liśćmi z różowymi nerwami w kształcie ości, które kontrastują z spodnią, ciemno fioletową stroną liścia. Maranta przywędrowała do nas z tropikalnych lasów Brazylii, dlatego ważne jest by zapewnić jej warunki zbliżone do tych naturalnych. Idealnie nadaje się do wszelkiego rodzaju lasów w szkle, zamkniętych ogrodów paludariów ale i ogrodów wertykalnych.

 

Jak uprawiać marantowate i rośliny doniczkowe Maranta Fascinator ?

 

Dla marantowatych idealna jest wysoka wilgotność powietrza (regularnie zraszamy miękką wodą) i pilnujemy by ziemia w doniczce była stałe wilgotna i nie przeschła. Jako roślina która porasta dolne partie lasu, posiada ograniczony dostęp do promieni słonecznych, mając to na uwadze wybieramy jej w naszych domach stanowisko możliwie jasne ale nie narażamy ją na bezpośredni kontakt z słońcem. Jako ciekawostkę warto wspomnieć ze na drodze ewolucji udoskonaliła cechę jaka jest fototropizm (Odwracanie się rośliny w kierunku światła), co można zaobserwować wieczorem gdzie unosi swe listki ku górze. Maranta, jak na prawdziwą brazylijską piękność przystało kocha ciepło. Dlatego zapewniamy jej temperaturę w przedziale (22-26’C) a zima gdy okres wegetacji się kończy (18-20’C). Roślinę nawozimy raz na dwa tygodnie, od kwietnia do końca września nawozem np.  BIOHUMUSEM (klik).

 

Podłoże do przesadzania marantowatych tutaj (klik)

 

Maranta 'Fascinator Tricolor’ świetnie wygląda w zestawieniu z PAPROCIAMI (klik) , EPIPREMNUM (klik) i odmianami calathea o jasnych liściachnp z CALATHEA MAKOYA (klik)

 

 

Maranta 'Fascinator Tricolor’  w doniczce o średnicy 12 cm. Wysokość rośliny z doniczką to 35 cm.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

 

Waga 4 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z KLIN, ROŚLINA Z MARTIN (green), ROŚLINA Z STUDS WHITE

Mogą Ci się spodobać