Na stanie

MARANTA LIGHT VEINS Marantha leuconeura

39,90 

Na stanie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 11-14 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Kolekcjonerska odmiana maranty o przebarwieniach młodego wina. Maranta Light Veins

 

 

Marantha to jedna z naszych ulubionych roślin. Jej pochodzenie to tereny przez południowy Meksyk do północnej Argentyny na kontynentach amerykańskich. Roślina o lekko przewieszającym pokroju i wspaniałymi jasnymi odcieniami nerwów. Dorasta do 50 cm wysokości po 3 latach , a jej owalne liście w szybki sposób układają się do kierunku padającego słońca.

 

Marantha

Maranta Light Veins to rzadko spotykana wersja maranty leuconera, wytwarzającą na liściach jasny smugi na nerwach o różnym stopniu nasilenia w zależności od wieku.

Jakie wymagania maja kwiaty doniczkowe z grupy marantha ?

 

ŚWIATŁO: Maranta Light Veins najlepiej czuje się w miejscach jasnych z rozproszonym światłem, najlepszym stanowiskiem jest parapet oświetlony słońcem z samego rana do południa.

 

PODŁOŻE: Jeżeli zdecydujesz się na przesadzenie maranty użyj mieszanki podłoża kwaśnego 30 % , substratu torfowego 30 %, perlitu 20 % oraz podłoża kokosowego w ilości 20 %. Roślina lubi stałą wilgotność gleby, ale nie należy jej przelewać, aby woda nie zalegała w glebie. Marantowate lubią zraszanie liści, a wysoka wilgotność jest jej naturalnym środowiskiem.

NAWOŻENIE: Roślina doniczkowa ma nieduże wymagania nawozowe ale powinniśmy w okresie wegetacyjnym od marca do września nawozić ją organicznymi nawozami płynnymi w połowie dawki, a jednym z najlepszych jest BIO GARDENA INTERWENCYJNA (klik).

 

Marantha Light Veins to roślina domowa w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 9 cm.

Waga 6 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce 12 cm

Mogą Ci się spodobać