Na stanie

MONSTERA OBLIQUA PERU Monstera kolekcjonerska

169,90 

Na stanie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Monstera Obliqua Peru to oryginalne pnącze o najbardziej powycinanych liściach

 

To pochodzące z deszczowych lasów strefy równikowej pnącze jest uwielbiane przez miłośników roślin egzotycznych ze względu na imponujące, oryginale liście z olbrzymimi otworami, oczarowuje egzotycznym wyglądem. Jej soczyście zielone, lekko perforowane liście  pokrywają nieregularne dziury, nadając jej intrygujący modernistyczny wygląd. Monstera Obliqua jest deliktnym pnączem, może być hodowana na podporze  lub też puszczone swobodnie, dzięki czemu wraz ze wzrostem jej pędy będą układać się w imponujące kaskady. Jej soczyście zielone liście mają wysokie skłonności do oczyszczania powietrze z toksyn, co w połączeniu z niskimi wymaganiami i łatwością uprawy sprawia, że ta piękna egzotyczna roślina równie skutecznie może ozdabiać nasze mieszkania jak i biura.

Jakie wymagania ma Monstera Obliqua Peru ?

ŚWIATŁO: lubi stanowiska jasne i w półcieniu, nie toleruje bezpośredniego nasłonecznienia. Najlepiej ustawić ją w świetle rozproszonym.

Bezpośrednie ostre słońce może parzyć liście, z kolei niewystarczająca ilość światła spowoduje, że liście będą małe i pozbawione dziur.

TEMPERATURA: nie ma szczególnych wymagań dotyczących temperatury, dobrze znosi przeciętne  warunki panujące w mieszkaniach, między 15 a 22 ° C (jeżeli będzie jej zbyt zimno – zasygnalizuje to brązowymi plamami na liściach). Jednak jeżeli chcemy, aby pięknie zakwitła musimy, zapewnić jej ciepło i stałą temperaturę (ok. 24 ° C).Nie lubi przeciągów.

PODŁOŻE: podłoże przewiewne, torfowe, łatwo przepuszczalne. Idealnie sprawdzi się podłoże do monster (klik) W okresie wegetacji (od wiosny do lata) dobrze zasilić roślinę raz w miesiącu nawozem do roślin doniczkowych BioGardena (klik)

 PODLEWANIE: roślina jest wrażliwa na przelania, dlatego najlepiej podlewać raz w tygodniu (zimą raz na dwa tygodnie), gdy podłoże przeschnie. Natomiast – jak każda roślina strefy równikowej – ceni sobie wysoką wilgotność powietrza, dlatego warto ustawić ją na tacce z kamykami i wodą (uważając, aby dno donicy nie dotykało tafli wody) bądź w pobliżu nawilżacza oraz regularnie zraszać roślinę i usuwać kurz z jej liści za pomocą miękkiej, wilgotnej szmatki. Można też ustawić ją w pobliżu innych roślin, co nie tylko zwiększa wilgotność powietrza wokół nich, ale też tworzy namiastkę pięknej egzotycznej dżungli.

Jakie doniczki użyć do przesadzania monster ? (klik)

Podłoże idealne do przesadzania monster (klik)

MONSTERA OBLIQUA w  doniczce o średnicy 14 cm.  Wysokość rośliny z doniczką to 35 cm

Waga 1,5 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej o średnicy 14 cm

Mogą Ci się spodobać