PELARGONIA ANGIELSKA ARISTO P. grandiflorum (DON 10CM)

14,90 14,92 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia: 3-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
przy temperaturze poniżej 5ºC do każdej przesyłki zawierającej rośliny dodajemy heatpack - wkład grzewczy!
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Szukasz pelargonii o największych kwiatach, mało wymagającej?

 

Seria kolorowych odmian pelargonii angielskiej o pokroju stojącym, posiada największe kilkucentymetrowe kwiaty podobne do orchidei, zobacz wszystkie kolory (klik)

 

Pelargonie angielskie dobrze rosną  na parapetach domowych oraz w dekorazyjnych pojemnikach ogrodowych lub w skrzynkach balkonowych., Te uniwersalne rośliny równie dobrze radzą sobie w gruncie na rabatach kwiatowych. Lubią dużo słońca do intensywnego zakwitania. W półcieniu na roślinach mogą dominować piękne zielone liście.

 

Silne mocno zielone ulistnienie podczas suszy zamyka się aby uchronić roślinę przed nadmierną transpiracją wody.

 

Jak pielęgnować pelargonie angielskie o kwiatach podobnych do orchidei?

 

Pelargonie najlepiej rosną w naturalnym przepuszczalnym podłożu. np SPECJALISTYCZNE PODŁOŻE DO PELARGONII

Wymagają przede wszystkim regularnego podlewania i nawożenia. Nawożenie można zacząć po ok 2 tygodniach od posadzenia, zasilamy wtedy raz w tygodniu podczas dobrych warunków pogodowych. Jeżeli dominują pochmurne i chłodniejsze dni, nawożenie należy stosować co dwa tygodnie. Do rozcieńczania z wodą zalecamy ten nawóz : BIOgardena interwencyjna

Najlepiej podlewać pelargonie rano lub wieczorem, a w upalne dni nawet kilka razy dziennie mniejszą ilością wody. Pamiętaj, że nie lubią one zalewania. Zbyt częste lub zbyt rzadkie zalewanie skutkuje między innymi nadmiernym żółknięciem i opadaniem liści. Pielęgnacja pelargonii wymaga też usuwania przekwitniętych kwiatostanów!

Jeżeli nie masz czasu na nawożenie stosowane z podlewaniem, zalecamy nawóz działający 90 dni, który możesz dodać podczas sadzenia w ilości 5 gram pod każdą roślinę: OrganicPeru Flowers .

 

Nasze odmiany pelargonii angielskich to sprawdzone, szlachetne odmiany dorastające do 30 cm wysokości. Można je uprawiać w ogrodzie, na balkonie lub tarasie i jako jedyne z pelargonii świetnie sprawdzają się w warunkach domowych!!!

 

Średnica doniczki produkcyjnej : 10cm

Wysokość rośliny razem z doniczką: 15-20cm

 

WYSYŁAMY NA CAŁĄ POLSKĘ, Wysyłki od 9,90 w zależności od wagi.

 

Nie zapomnij dokupić ZIEMI DO PELARGONII. KLIKNIJ TUTAJ.

Waga 0,9 kg
WYBIERZ KOLOR:

1 FIOLET Z JASNYM ŚRODKIEM, 2 CZERWONY, 3 BIAŁY Z FIOLETOWYM ŚRODKIEM, 4 FIOLETOWY, 5 BURGUND Z JASNĄ OBWÓWKĄ, 6 JASNO RÓŻOWY, 7 POMARAŃCZOWY, 8 CIEMNO RÓŻOWY, 9 BIAŁY

Mogą Ci się spodobać