-33%

PEPEROMIA SZCZĘŚLIWA Peperomia ferreyrae Happy Bean

19,90 44,80 

Najniższa cena z 30 dni: 19,90 
aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 11-14 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
SKU: Brak danych Kategoria:
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Czy fasola może być szczęśliwa? Tak jest nią Peperomia ferreyrae Happy Bean!

 

Z ponad 1000 odmian Peperomii, teraz możesz wybrać tą najszczęśliwszą.

Soczyste liście tej odmiany Peperomii przypominają szczęśliwe fasole. Najszczęśliwsza roślina na świecie przybrała formę zielonej fasolki, chociaż nie do końca nią jest. Ten wyjątkowy sukulent ma minimalne wymagania i jest bardzo łatwa w uprawie. Ostro zakończone liście mają wyjątkowy kształt zaostrzonych grubych liści w których gromadzi wodę. Przy uprawie tej odmiany podlewanie powinno odbywać się rzadko, a nadmiar wody stojącej w doniczce może uszkodzić korzenie.

 

Odmiana łatwa w rozmnożeniu, porasta duże połacie suchych rejonów Ameryki Północnej i Środkowej. Roślina z rodziny Piperaceae-  pieprzowate, można spotkać inną nazwę czyli Pieprzownik. Peperomia ferreyrae dorasta do kilkudziecięciu centymetrów wysokości, w skrajnych przypadkach i przy braku słońca może się przewieszać. Może zakwitać późnym latem drobnymi zielono żółtymi kwiatami.

Roślina idealnie sprawdzi się do kompozycji kwiatowych na półcienistych stanowiskach, oraz świetnie wygląda w pokojach dziecinnych , gdyż jest bezpieczną rośliną bez szkodliwych substancji.

 

Jakie wymagania mają rośliny z grupy Peperomia?

 

Peperomie są łatwe w pielęgnacji, wytrzymałe i odporne na brak wody. Podlewanie powinno odbywać się gdy gleba w doniczce jest sucha, a nawożenie stosujemy raz na dwa tygodnie w okresie wegetacyjnym od wiosny do późnego lata, natomiast zimą ograniczamy podlewanie i nawożenie o połowę.

Peperomię można przycinać wczesną wiosną aby zagęszczać pokrój rośliny. Wymaga jasnego ale lekko zacienionego stanowiska, bez nadmiernej ekspozycji słońca.

 

Aby zminimalizować ryzyko przelania rośliny należy ją przesadzić wczesną wiosną lub latem do podłoża dla sukulentów.

PODŁOŻE DO SUKULENTÓW (klik)

 

Peperomie podlewamy dopiero gdy podłoże mocno przeschnie, można delikatnie zraszać odstaną wodą ziemię wokół rośliny. Zasilamy BIOHUMUSEM (klik) a w sezonie wegetacyjnym lepszymi nawozami z aminokwasami np BIO GARDENA (klik)

 

Peperomia ferreyrae Happy Bean w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 10,5cm.

Wysokość rośliny wraz z doniczką to  15 cm .

 

Proponujemy w galerii jedną z opcji wraz z dekoracyjną osłonką, lub wybierz coś co Ci się podoba DONICZKI ŚREDNIE lub DONICZKI STANDARD (klik)

 

WYSYŁAMY NA CAŁĄ POLSKĘ!!!!  WYSYŁKA  OD 9,90 zł!!!

Waga 2 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z YODA, ROŚLINA Z GARNIER (lazur), ROŚLINA Z STAR WARS (biała)

Mogą Ci się spodobać