Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
W produkcji

FILODENDRON CZERWONY XL Philodendron Imperial Red (don 17cm)

69,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10-11 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Oczyszczający powietrze Filodendron o brązowo-czerwonych liściach.

 

Mniejszą sadzonkę Filodendrona Imperial Red znajdziesz pod tym linkiem. (klik)

Piękny niewymagający filodendron o sporych czerwieniejących liściach, które szeroko wyciągają się na boki. W Ameryce Środkowej i Południowej, z której pochodzi dorasta nawet do kilku metrów wysokości wspinając się po starych egzotycznych drzewach, jednak w warunkach domowych dorasta do ok jednego metra. Liście w początkowej fazie wzrostu, mają jasno czerwony kolor, następnie z biegiem czasu czerwień liści ciemnieje. Ostatecznie z wiekiem liście przybierają kolor ciemno zielony. Lśniące ulistnienie, odbija część światła i tworzy gęstą rozetę. Dzięki dużym ,liściom odmiana ta dobrze pochłania szkodliwe substancje z powietrza i skutecznie je oczyszcza. Dzięki tej roślinie domowej pozbędziesz się w Twoim domu takich toksyn jak benzen, formaldehyd i rakotwórczy trichloroetylen. Philodendron Imperial Red jest ciekawa propozycją do dużych nowoczesnych mieszkań, dobrze kontrastuje z jasnymi ścianami pomieszczeń.

 

Jak uprawiać i pielęgnować rośliny domowe z grupy Philodendron Imperial Red ?

 

Ten piękny gatunek, pochodzący między innymi z Karaibów rośnie na jasnych stanowiskach, bez bezpośredniego światła słonecznego, które mogłoby poparzyć ciemne liście. Na jaśniejszych stanowiskach filodendron szybciej rośnie i ma bardziej zwarty pokrój. W okresie letnim wymaga większej ilości wody, jednak woda nie może zalegać w podstawce lub osłonce. Zimą podłoże w doniczce powinno przeschnąć ze względu na spowolnione procesy biochemiczne w roślinie i ograniczoną ilość światła dziennego. Rośliny nawozimy w okresie wegetacyjnym co drugie podlewanie, natomiast w okresie zimowym ograniczamy się do nawożenia jeden raz w miesiącu.

 

W okresie od marca do września podlewamy HUMUSEM (klik) w podstawowej dawce.

 

Zimową porą nawozimy w ograniczonej ilości ale lepszymi nawozami, możemy zaproponować  NAWÓZ INTERWENCYJNY BIOGARDENA(klik)

 

Rośliny możemy rozmnażać oddzielając młode rośliny lub robiąc samodzielnie sadzonki z górnych pędów rośliny. Sadzonki ciętę z zdrowym międzywęźlem powinniśmy pozostawić jeden dzień do przeschnięcia rany, a następnie ukorzeniać w wodzie z dodatkiem węgla aktywnego. Dobrze ukorzenia się w stałej temperaturze 25 st C i przy dużej wilgotności powietrza.

 

Przesadzanie Philodendronów:

 

Przesadzanie Philodendronów stosujemy raz na 2 lata, jednak dorosłe rośliny mogą pozostać w dużych doniczkach dłużej. Idealnym podłożem dla filodendronów jest gleba o pH 5,5 z dużą zawartością kory piniowej, mchu spagnum, perlitem, chipsami kokosowymi i podłożem kokosowym .

 

 

Philodendron imperial red w doniczce o średnicy 17cm. Wysokość rośliny z doniczką to 65-70 cm

 

SPRAWDŹ TĄ SAMĄ ODMIANĘ O ZIELONYCH LIŚCIACH (klik)

Waga 4 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z BLACK, ROŚLINA Z TERRA, ROŚLINA Z WHITON BIAŁY

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Mogą Ci się spodobać