Na stanie

PIENIĄŻEK VARIEGATA Pilea peperomioides white splash (don 14cm)

59,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 4-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Pilea peperomioides white splash variegata ,kultowa roślina domowa z wariegacją!

 

Odmiana pieniążka o białych przebarwieniach na liściach. Pieniążek 'White Splash’ ma subtelniejsze wybarwienie od odmiany 'Mojito’, jednak pokrój i forma pozostaje bez zmian. Jest to roślina kolekcjonerska o charakterystycznych okrągłych liściach w kształcie parasoli. Roślina jest łatwa w uprawie i w rozmnażaniu. Z podstawy pędu często wyrastają młode roślinki z korzeniami, które z łatwością można oddzielać od rośliny matecznej.Pilea peperomiodides white splash nie wymaga zabiegów pielęgnacyjnych, lubi żyzne, lekko wilgotne, przepuszczalne podłoże. Nawozimy ją w sezonie wegetacyjnym nawozami do roślin zielonych.

 

Jak pielęgnować rośliny z grupy Pilea peperomioides white splash ?

STANOWISKO:  Zapewniamy mu bardzo jasne stanowisko tak by mógł pięknie wybawić swe liście z variegacją, jednak nie ustawiamy go na bezpośrednim słońcu, gdyż mogło by go poparzyć.

PODLEWANIE: Naturalnym środowiskiem Pilei jest Peru i Venezuela gdzie rośnie na terenach lasu deszczowego Amazonii. Mając to na uwadze, staramy się, zapewnić roślinie warunki jak najbardziej zbliżone do tych naturalnych. Czyli wysoka wilgotność powietrza (zraszamy miękka wodą 1-2 razy w tygodniu) i utrzymujemy stale delikatnie wilgotne podłoże (zimą ograniczamy podlewanie i pozwalamy ziemi przeschnąć).

NAWOŻENIE: Roślinę zasilamy raz na dwa tygodnie nawozem BIOHUMUS (klik), w okresie wegetacji  od kwietnia do września. Wymagania jakie posiada, czynią z niej idealną roślinę do lasów w szkle, zamkniętych ogrodów i paludariów (terarium z roślinami).

Pilea peperomioides white splash to  roślina domowa w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 14 cm.

Waga 3 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej o średnicy 14 cm. Długość pędów 15 cm.

Mogą Ci się spodobać