W produkcji

PILEA PERUWIAŃSKA Pilea spruceana Silver Tree

14,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Pilea Silver Tree, to minimalizm w brązowo srebrnym kolorze !

 

Większa Pilea Silver Tree jest dostępna pod tym linkiem (klik)

 

Ciemnozielona obwódka i srebrny pas przechodzący przez środek blaszki liścia! To jest to co wyróżnia (Pilea spruceana) ’Silver Tree’ na tle wszystkich roślin z rodziny pokrzywowatych. Jej kuzynka (Pilea peperomioides) zwana potocznie „pieniążkiem” zyskała ogromną sławę i na stałe zadomowił się na naszych parapetach.

’Silver Tree’ jest miej powszechna co czyni ją szczególnie atrakcyjną wśród kolekcjonerów. I jest świetnym uzupełnieniem twojej zielonej kolekcji.

Pilea spruceana Silver Tree nie tylko dobrze wygląda w pojedynkę, ale dzięki swemu ciemnemu ulistnieniu, świetnie nadaje się jako kontrast do kompozycji z innymi egzotykami. Posadzona w jednej doniczce na pierwszym planie z odmianami CALATHEA (klik) o jasnym liściu, będzie wyglądać zjawiskowo i pozwoli poczuć Ci namiastkę tropikalnej dżungli w Twoim domu.

 

Jak pielęgnować rośliny z grupy Pilea spruceana Silver Tree ?

 

Zapewniamy jej bardzo jasne stanowisko tak by mogła pięknie wybawić swe liście, jednak nie ustawiamy jej na bezpośrednim słońcu, gdyż mogło by ją poparzyć. Naturalnym środowiskiem Pilei jest Peru i Venezuela gdzie rośnie na terenach lasu deszczowego Amazonii. Mając to na uwadze, staramy się, zapewnić roślinie warunki jak najbardziej zbliżone do tych naturalnych. Czyli wysoka wilgotność powietrza (zraszamy miękka wodą 1-2 razy w tygodniu) i utrzymujemy stale delikatnie wilgotne podłoże (zimą ograniczamy podlewanie i pozwalamy ziemi przeschnąć). Roślinę zasilamy raz na dwa tygodnie nawozem BIOHUMUS (klik), w okresie wegetacji  od kwietnia do września. Wymagania jakie posiada, czynią z niej idealną roślinę do lasów w szkle, zamkniętych ogrodów i paludariów (terarium z roślinami).

 

Pilea spruceana Silver Tree to  roślina domowa w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 8,5 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to  12 cm.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

Waga 4 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z TERRA

Mogą Ci się spodobać