W produkcji

PILEA PERUWIAŃSKA Pilea spruceana Silver Tree

14,90 

Brak w magazynie

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Pilea Silver Tree, to minimalizm w brązowo srebrnym kolorze !

 

Większa Pilea Silver Tree jest dostępna pod tym linkiem (klik)

 

Ciemnozielona obwódka i srebrny pas przechodzący przez środek blaszki liścia! To jest to co wyróżnia (Pilea spruceana) ’Silver Tree’ na tle wszystkich roślin z rodziny pokrzywowatych. Jej kuzynka (Pilea peperomioides) zwana potocznie „pieniążkiem” zyskała ogromną sławę i na stałe zadomowił się na naszych parapetach.

’Silver Tree’ jest miej powszechna co czyni ją szczególnie atrakcyjną wśród kolekcjonerów. I jest świetnym uzupełnieniem twojej zielonej kolekcji.

Pilea spruceana Silver Tree nie tylko dobrze wygląda w pojedynkę, ale dzięki swemu ciemnemu ulistnieniu, świetnie nadaje się jako kontrast do kompozycji z innymi egzotykami. Posadzona w jednej doniczce na pierwszym planie z odmianami CALATHEA (klik) o jasnym liściu, będzie wyglądać zjawiskowo i pozwoli poczuć Ci namiastkę tropikalnej dżungli w Twoim domu.

 

Jak pielęgnować rośliny z grupy Pilea spruceana Silver Tree ?

 

Zapewniamy jej bardzo jasne stanowisko tak by mogła pięknie wybawić swe liście, jednak nie ustawiamy jej na bezpośrednim słońcu, gdyż mogło by ją poparzyć. Naturalnym środowiskiem Pilei jest Peru i Venezuela gdzie rośnie na terenach lasu deszczowego Amazonii. Mając to na uwadze, staramy się, zapewnić roślinie warunki jak najbardziej zbliżone do tych naturalnych. Czyli wysoka wilgotność powietrza (zraszamy miękka wodą 1-2 razy w tygodniu) i utrzymujemy stale delikatnie wilgotne podłoże (zimą ograniczamy podlewanie i pozwalamy ziemi przeschnąć). Roślinę zasilamy raz na dwa tygodnie nawozem BIOHUMUS (klik), w okresie wegetacji  od kwietnia do września. Wymagania jakie posiada, czynią z niej idealną roślinę do lasów w szkle, zamkniętych ogrodów i paludariów (terarium z roślinami).

 

Pilea spruceana Silver Tree to  roślina domowa w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 8,5 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to  12 cm.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

 

WYSYŁAMY NA CAŁĄ POLSKĘ!!!!  WYSYŁKA  OD 9,90 zł !!!

Waga4 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z TERRA

Mogą Ci się spodobać