W produkcji

STARZEC ROWLEYA ZWISAJĄCY Senecio rowleyanus

44,90 

Brak w magazynie

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

String of pearls, jedyny sukulent w formie sznura z perłami to Starzec Rowleya!

 

Mniejsza sadzonka tego sukulenta dostępna tutaj (klik)

 

Te cudowne perły pochodzą z południowej Afryki. Elegancka mało wymagająca roślina ma charakterystyczne liście w formie kul na cienkiej łodydze. Sukulenty te mogą zakwitać białymi kwiatuszkami po okresie spoczynku zimowego. W czasie zimy należy zapewnić niższą temperaturę ok 15 st C.

Senecio rowleyanus to roślina domowa podobna do zielonego groszku na żyłce, wymaganiami przypomina kaktusa, ale czy dasz radcę przy jego pielęgnacji?

 

Jakie wymagania ma Starzec Senecio rowleyanus ?

 

W naturze Starzec  rośnie na suchych obszarach Afryki Południowo Zachodniej, gdzie płożąc się w ostrym i palącym słońcu, wytwarza długie pędy szukające miejsca lub szczeliny gdzie mogą zapuścić korzenie. Roślina te szuka w ten sposób cienia, w którym zagęszcza swój pokrój. Dzięki kulistych okrągłych iści jest w stanie przetrwać długi czas bez wody. Jego okrągłe liście pochłaniają wiele mniej światła jak płaskie liście innych roślin. Starzec znalazł rozwiązanie dla pochłaniania większej ilości światła i wykształcił przeźroczyste okienko na każdej kulce, aby pochłaniać więcej światła.

Receptą na dobry wzrost jest zraszanie roślin, bez przelewania gleby, która powinna być stale sucha. Kolejną taktyką podczas uprawy jest nawożenie, które stosujemy podczas zraszania w połowie zalecanej dawki raz w miesiącu. Idealnym do tego celu będzie BIO GARDENA INTERWENCYJNA (klik)

 

Senecio rowleyanus w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 13 cm.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie.

Waga2 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z JAJO WHITE

Mogą Ci się spodobać