Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
Pozostało tylko: 2

FILODENDRON ATOM Philodendron selloum

49,90 

Pozostało tylko: 2

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10-11 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Philodendron selloum Atom – eksplozja zieleni w twoim mieszkaniu!

Mniejsza sadzonka tej odmiany dostępna tutaj (klik)

Phileo w języku greckim oznacza miłość, a dendron drzewo. Nic zatem dziwnego, że od lat 40. i 50. XX wieku filodendrony cieszą się niesłabnącą popularnością. Tym bardziej, że są to rośliny nie tylko piękne, ale i łatwe w uprawie. Pochodzą z lasów deszczowych Brazylii i Paragwaju, a jedną z odmian jest stosunkowo nowy na rynku Philodendron Atom. Ta łatwa w pielęgnacji wiecznie zielona kompaktowa roślina o subtropikalnym wyglądzie, swoją nazwę zawdzięcza pokrojowi i falbaniastym, błyszczącym liściom, dzięki którym wraz ze wzrostem przybiera formę grzyba atomowego. Jednak w przeciwieństwie do niego – Philodendron Atom to samo dobro dla naszego powietrza! Duże intensywnie zielone liście stanowią nie tylko niebanalną ozdobę dla naszego mieszkania, ale już w 1989 roku badania NASA wykazały, że filodendrony mają wysoką skuteczność w usuwaniu toksyn oraz poprawie jakości powietrza. Philodendron Atom świetnie sprawdzi się zarówno jako oryginalna ozdoba twojego mieszkania jak i biura. W naturalnym środowisku roślina może owocować, ale dopiero po zapyleniu przez chrząszcza skarabeusza.

Jak uprawiać i jakie wymagania ma philoendron selloum Atom ?

 

 ŚWIATŁO: choć preferuje jaśniejsze ekspozycje, to Philodendron Atom jest rośliną na tyle wytrzymałą, że poradzi sobie nawet w bardziej zacienionych pomieszczeniach jak sypialnie czy łazienki. Należy natomiast unikać bezpośredniego światła słonecznego, ponieważ może ono prowadzić do poparzeń liści.

TEMPERATURA: choć zakwitnie jedynie w warunkach bardzo ciepłych, między 22 z 27℃, to dobrze znosi temperatury od 15℃ wzwyż. Natomiast nie toleruje przeciągów.

PODŁOŻE: preferuje żyzną, dobrze zdrenowaną glebę, która zatrzymuje wilgoć. Wystarczy mu podłoże uniwersalne, rozluźnione keramzytem, perlitem i korą lub gotowa mieszanka do filodendronów (klik)

Wiosną i latem warto raz na dwa tygodnie zasilać roślinę płynnym nawozem do roślin zielonych np. BioGardena (klik),  aby stymulować szybszy wzrost.

PODLEWANIE: łatwiej się zregeneruje po przesuszeniu niż przelaniu, dlatego należy podlewać roślinę regularnie, acz umiarkowanie. Między podlaniami pozwalamy wierzchniej warstwie gleby przeschnąć. Używamy miękkiej wody o temperaturze pokojowej. W okresie zimowym nawadnianie ograniczamy do minimum.

Choć dobrze znosi dość suche powietrze naszych mieszkań, to na pewno doceni regularne zraszanie. Warto też usuwać kurz z liści miękką wilgotną szmatką, a od czasu do czasu zafundować roślinie delikatny oczyszczający prysznic.

Philodendron selloum Atom w dużej doniczce o średnicy 13 cm !  Wysokość rośliny z doniczką to 30 cm.

Waga 2 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej 13 cm średnicy.

Wielkość doniczki

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Mogą Ci się spodobać