W produkcji

MONSTERA DUBIA XL (don 17 cm) Wysokość 75 cm

199,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Duża monstera Dubia –  niebywały gatunek monstery!

Monstera dubia jest rzadką, mniej znaną odmianą Monstery niż pospolita Deliciosa lub Adansonii, ale jej wspaniała różnorodność i ciekawy zwyczaj wzrostu sprawiają, że jest doskonałym dodatkiem do każdej kolekcji roślin doniczkowych. W swoim rodzimym środowisku tropikalnej Ameryki Środkowej i Południowej Monstera dubia jest pnącą winoroślą, która wspina się na drzewa i duże rośliny. Młode okazy charakteryzują się małymi liśćmi w kształcie serca o ciemnozielonej barwie z jasnymi plamkami, które przylegają płasko do podpór. Z tego względu w sprzedaży często można spotkać Monsterę dubię z płaską, surową deską jako podporą, której chropowata powierzchnia sprzyja wspinaniu się rośliny. Dojrzała Monstera dubia, którą zwykle widuje się tylko na wolności, bardzo przypomina Monsterę deliciosa z dużymi fenestracjami i brakiem wariegacji. Jej duże liście już nie przylegają do podpory, swobodnie zwisając jak u klasycznych odmian monstery. Monstera dubia rośnie bardzo szybko i w warunkach domowych może wymagać przycięcia, które nie tylko ograniczy wzrost ale również przyspieszy metamorfozę do dojrzałej postaci. Pomimo swojej oryginalności Monstera dubia jest łatwa w uprawie. Ceniona przez kolekcjonerów zachwyci także tych początkujących hodowców egzotycznych roślin domowych,.

Jakie wymagania ma Monstera Dubia ?

ŚWIATŁO: preferuje światło rozproszone ale dosyć jasne stanowisko. Zbyt mała ilość światła przyhamuje wzrost rośliny.

TEMPERATURA: przeciętna temperatura naszych mieszkań:  18 – 25°C , zimą w granicach 19°C

PODŁOŻE: preferuje dobrze przepuszczalne, luźne podłoże z domieszka perlitu. Można skorzystać z gotowej mieszanki dedykowanej filodendronom, która dostępna jest pod tym linkiem: SPECJALISTYCZNE PODŁOŻE DO MONSTER I FILODENDRONÓW (klik)

Od wiosny do jesieni poleca się zasilać roślinę dwa razy w miesiącu nawozem do zielonych roślin doniczkowych. Do kolekcjonerskich roślin polecamy nawóz z aminokwasami BIoGardena INTERWENCYJNA (klik)

 PODLEWANIE: Monstera Dubia jest wrażliwa na nadmiar zalegającej w glebie wody, więc lepiej ja przesuszać jak przelewać. Lubi podwyższoną wilgotność powietrza, latem należy regularnie zraszać wodą, a liście przecierać miękką wilgotną szmatką.

 

Jakie doniczki użyć do przesadzania monster ? (klik)

Podłoże idealne do przesadzania monster (klik)

Monstera Dubia w  doniczce o średnicy 17 cm.  Wysokość rośliny z doniczką to 75 cm

 

Waga 4 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce rozmiar 17 cm Wysokość rośliny 75 cm

Mogą Ci się spodobać