Pozostało tylko: 2

PACHYPHYTUM Pachyphytum hookeri

9,90 

Pozostało tylko: 2

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Meksykański sukulent na słoneczne ekspozycje.

 

Pachyphytum to kompaktowa roślinna pustynna o niebieskiej barwie grubych  liści. Roślina domowa o zwartym pokroju i ciekawej formie ulistnienia.

Sukulent ten posiada woskowy nalot na liściach, który jest wytwarzany naturalnie, aby ochronić roślinę przed utratą wody w trudnych pustynnych warunkach .Latem po kilku latach uprawy wytarza dzwonkowate kwiaty na długiej łodydze. Podobnie jak większość gatunków i odmian eszewerii i pachypchytum, cechuje się małymi wymaganiami w uprawie i odpornością na brak wody.

 

Jak uprawieć sukulenty w warunkach domowych ?

 

Sukulenty to rośliny doniczkowe, które wymagają suchego podłoża. Często podłoże produkcyjne wymaga uzdatnienia w piasek lub żwir. Możesz po zakupie delikatnie usunąć część torfu w którym rosną sukulenty i w tej samej doniczce posadzić je z domieszką piasku lub perlitu aby rozluźnić ziemię. Warunki uprawy w domu znacznie różnią się od warunków szklarniowych, dlatego musisz dostosować ziemię twoich doniczkowych sukulentów do warunków domowych

 

Pachyphytum hookeri w doniczce o średnicy 9 cm. Wysokość rośliny to ok 10 cm z doniczką.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

 

WYSYŁAMY NA CAŁĄ POLSKĘ!!!!  WYSYŁKA  OD 9,90 zł!!!

 

Nie zapomnij dokupić ZIEMI DO SADZENIA innych ROŚLIN. KLIKNIJ TUTAJ.

 

Waga1 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej 9 cm średnicy

Mogą Ci się spodobać