Na stanie

PEPEROMIA ROCCA SCURO Peperomia angulata MINI

34,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

PEPEROMIA ROCCA SCURO MINI tropikalny klejnot w Twoim domu.

 

Większa roślina tej odmiany pod tym linkiem (klik)

 

Pochodząca z tropikalnych lasów Ameryki Południowej Peperomia angulata Rocca SCURO, będzie wdzięczną rośliną w warunkach domowych. Długie pędy o lekkim czerwonym zabarwieniu przewieszając się przez doniczkę tworzą kaskady, które najlepiej prezentują się w wiszących pojemnikach. Zielone, mięsiste i lancetowate liście, kontrastując z czerwienią pędów, z których wyrastają, tworzą niezwykle efektowny spektakl wzmocniony przez młode listki przebarwiające się na brązowo-czerwono. Niewątpliwie uroku roślinie dodają jaśniejsze linie nerwów biegnące wzdłuż każdego liścia. Peperomia angulata zakwita jasnozielonymi kwiatami osadzonymi na lekko różowych łodyżkach.

 

Jak wszystkie peperomie, Rocca SCURO rośnie szybko i jest łatwa w uprawie, dzięki zdolności gromadzenia wody w swych łodygach i liściach. Swym urokiem zachwyci niejednego kolekcjonera roślin egzotycznych.

 

Jakie są wymagania Peperomii angulata ?

Ta piękna roślina rośnie bez nadmiernej pielęgnacji.

ŚWIATŁO: stanowisko jasne, jednak bez bezpośredniej ekspozycji na słońce.

PODŁOŻE: Lubi podłoże uniwersalne z dodatkiem piasku lub perlitu  w stosunku 2 : 1  lub można ją przesadzić do podłoża dla sukulentów (klik).

TEMPERATURA: dobrze znosi warunki cieplne panujące w naszych mieszkaniach. Temperatura nie powinna spadać poniżej 15 stopni.

PODLEWANIE: roślina jest dość łatwa do podlewania. Wierzchnia warstwa gleby powinna wyschnąć, dopiero wówczas należy dokładnie podlać roślinę. Peperomia gromadzi wodę w swych grubych liściach, dlatego jest odporna na suszę. Lepiej zapomnieć ją podlać, niż przelać.

 

Peperomia angulata mini w doniczce o średnicy 9 cm. Wysokość rośliny to ok 10 cm z doniczką.

Waga 1 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej o średnicy 12 cm

Mogą Ci się spodobać