Na stanie

PEPEROMIA ROCCA SCURO Peperomia angulata MINI

34,90 

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

PEPEROMIA ROCCA SCURO MINI tropikalny klejnot w Twoim domu.

 

Większa roślina tej odmiany pod tym linkiem (klik)

 

Pochodząca z tropikalnych lasów Ameryki Południowej Peperomia angulata Rocca SCURO, będzie wdzięczną rośliną w warunkach domowych. Długie pędy o lekkim czerwonym zabarwieniu przewieszając się przez doniczkę tworzą kaskady, które najlepiej prezentują się w wiszących pojemnikach. Zielone, mięsiste i lancetowate liście, kontrastując z czerwienią pędów, z których wyrastają, tworzą niezwykle efektowny spektakl wzmocniony przez młode listki przebarwiające się na brązowo-czerwono. Niewątpliwie uroku roślinie dodają jaśniejsze linie nerwów biegnące wzdłuż każdego liścia. Peperomia angulata zakwita jasnozielonymi kwiatami osadzonymi na lekko różowych łodyżkach.

 

Jak wszystkie peperomie, Rocca SCURO rośnie szybko i jest łatwa w uprawie, dzięki zdolności gromadzenia wody w swych łodygach i liściach. Swym urokiem zachwyci niejednego kolekcjonera roślin egzotycznych.

 

Jakie są wymagania Peperomii angulata ?

Ta piękna roślina rośnie bez nadmiernej pielęgnacji.

ŚWIATŁO: stanowisko jasne, jednak bez bezpośredniej ekspozycji na słońce.

PODŁOŻE: Lubi podłoże uniwersalne z dodatkiem piasku lub perlitu  w stosunku 2 : 1  lub można ją przesadzić do podłoża dla sukulentów (klik).

TEMPERATURA: dobrze znosi warunki cieplne panujące w naszych mieszkaniach. Temperatura nie powinna spadać poniżej 15 stopni.

PODLEWANIE: roślina jest dość łatwa do podlewania. Wierzchnia warstwa gleby powinna wyschnąć, dopiero wówczas należy dokładnie podlać roślinę. Peperomia gromadzi wodę w swych grubych liściach, dlatego jest odporna na suszę. Lepiej zapomnieć ją podlać, niż przelać.

 

Peperomia angulata mini w doniczce o średnicy 9 cm. Wysokość rośliny to ok 10 cm z doniczką.

Waga1 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej o średnicy 12 cm

Mogą Ci się spodobać