Na stanie

PIENIĄŻEK Pilea peperomioides (don 9cm)

19,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia: 3-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
przy temperaturze poniżej 5ºC do każdej przesyłki zawierającej rośliny dodajemy heatpack - wkład grzewczy!
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Pilea peperomioides na szczęście ,kultowa roślina domowa do pokoju dziecka!

Pilea peperomioides zwana pieniążkiem określana jest jaki roślina szczęścia i dobrobytu. Wiele osób jest jej posiadaczem ze względu na szybki i łatwy wzrost i ciekawy wygląd. Liście są niemal idealnie okrągłe i przypominają monety. Roślina jest łatwa w uprawie i w rozmnażaniu. Z podstawy pędu często wyrastają młode roślinki z korzeniami, które z łatwością można oddzielać od rośliny matecznej. Pilea peperomiodides nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych, lubi żyzne, lekko wilgotne, przepuszczalne podłoże. Nawozimy ją w sezonie wegetacyjnym nawozami do roślin zielonych. Naturalnym środowiskiem Pilei jest Peru i Venezuela gdzie rośnie na terenach lasu deszczowego Amazonii.

 

Jak pielęgnować rośliny z grupy Pilea peperomioides, pieniążek ?

STANOWISKO:  Zapewniamy mu bardzo jasne stanowisko, jednak nie ustawiamy go na bezpośrednim słońcu, gdyż mogło by go poparzyć.

PODLEWANIE:  Mając na uwadze to, że rośliona porasta lasy Amazonii, staramy się zapewnić jej warunki jak najbardziej zbliżone do tych naturalnych. Wysoka wilgotność powietrza (zraszamy miękka wodą 1-2 razy w tygodniu) i utrzymujemy stale delikatnie wilgotne podłoże (zimą ograniczamy podlewanie i pozwalamy ziemi przeschnąć).

NAWOŻENIE: Roślinę zasilamy raz na dwa tygodnie nawozem BIOHUMUS (klik), w okresie wegetacji  od kwietnia do września. Wymagania jakie posiada, czynią z niej idealną roślinę do lasów w szkle, zamkniętych ogrodów i paludariów (terarium z roślinami).

Pilea peperomiodides to  roślina domowa w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 9 cm.

Waga 1 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej o średnicy 14 cm. Długość pędów 15 cm.

Mogą Ci się spodobać