Na stanie

STARZEC ROWLEYA VARIEGATA Senecio rowleyanus variegata ( don 10cm)

49,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

String of pearls z wariegacją, jedyny kolekcjonerski sukulent w formie sznura z perłami.

 

Senecio rowleyanus variegata to roślina domowa podobna do zielonego groszku na żyłce, wymaganiami przypomina kaktusa, ale czy dasz radcę przy jego pielęgnacji?

Te cudowne biało zielone perły pochodzą z Afryki. Kolekcjonerski sukulent to mało wymagająca roślina domowa. Sukulenty tego typu mogą zakwitać białymi kwiatuszkami po okresie spoczynku zimowego. W czasie zimy starcowi rowleya należy zapewnić niższą temperaturę ok 15 st C, aby lepiej rósł w okresie wegetacji wiosną oraz latem.

 

Jakie wymagania ma Starzec Senecio rowleyanus ?

W naturze Starzec  rośnie na suchych i skalistych obszarach Afryki Południowo Zachodniej. Dzięki okrągłym kulistym kształcie liści jest w stanie przetrwać długi czas bez wody.Okrągłe liście pochłaniają wiele mniej światła jak płaskie liście innych roślin. Starzec znalazł rozwiązanie dla pochłaniania większej ilości światła i wykształcił przeźroczyste okienko na każdym liściu.

Receptą na dobry wzrost jest zraszanie roślin, bez przelewania gleby, która powinna być stale sucha. Kolejną taktyką podczas uprawy jest nawożenie, które stosujemy podczas zraszania w połowie zalecanej dawki raz w miesiącu. Idealnym do tego celu będzie BIO GARDENA INTERWENCYJNA (klik)

 

Senecio rowleyanus variegata w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 10 cm.

Waga 1 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej rozmiar 10 cm

Mogą Ci się spodobać