Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
W produkcji

ALOKAZJA DRAGON SCALE Alocasia baginda

89,90 

Brak w magazynie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia: 3-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
przy temperaturze poniżej 5ºC do każdej przesyłki zawierającej rośliny dodajemy heatpack - wkład grzewczy!
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Trójwymiarowy kolekcjoner z grupy Alocasia baginda Dragon Scale.

 

Mniejszy rozmiar odmiany Alocasia baginda Dragon Scale dostępny pod tym linkiem (klik).

 

Rzadko dostępna, kolekcjonerska odmiana zjawiskowej alokazji to jeden z klejnotów swojego gatunku. Swój przydomek „smocza łuska” zawdzięcza niezwykłemu wyglądowi: skórzaste, sercowate liście o szmaragdowozielonym kolorze z wyraźnie zaznaczonymi ciemniejszymi żyłkami przypominają łuski tych  mityczne gadów. Mocne unerwienie wydaje się ściągać liść i głęboko go żłobić, co w połączeniu z cieniowaniem zieleni daje efekt trójwymiarowości. Dodatkowy nerw dookoła tworzy ładnie odcinającą lamówkę. Od spodu blaszka liścia jest jaśniejsza, a nerwy czerwone.

 

Dzięki metalicznemu połyskowi ta egzotyczna roślina przyciąga wzrok swoim hipnotyzującym pięknem.

 

Oryginalnie występuje w subtropikalnych lasach Borneo, Azji Południowej i Wschodniej Australii. W sprzyjających warunkach dorasta nawet do metra wysokości i zakwita charakterystycznym typowym dla roślin obrazkowatych niewielkim, kolbiastym kwiatostanem, na ogół w kolorze kremowym. Pięknie prezentuje się zarówno w grupie, tworząc element domowej dżungli, jak i solo, jako mocny i oryginalny akcent.

 

Uwaga! Potrafi być niebezpieczna jak mityczne smoki! Jej piękne liście są trujące, dlatego należy trzymać ją z dala od zwierząt i dzieci.

 

Małe kolekcjonery z grupy Alokazja…na co zwrócić uwagę?

 

ŚWIATŁO: preferuje stanowisko z jasnym, ale rozproszonym światłem. Idealny będzie parapet wschodniego okna. Zdecydowanie należy unikać ekspozycji na bezpośrednie słońce – może ono parzyć liście. W pomieszczeniach z południową i południowo-zachodnią ekspozycją rośliną należy umieścić    w głębi pomieszczenia, z dala od okna.

 

TEMPERATURA: lubi ciepło i stabilne temperatury, między 13 a 27°C Jeżeli w pomieszczeniu jest zbyt zimo roślina zacznie gubić liście.

Nie lubi przeciągów ani zmian stanowiska.

 

PODŁOŻE: wymaga żyznego, próchniczego, dobrze zdrenowanego podłoża. Zalecamy stosować mieszankę na bazie perlitu i mchu torfowego, które wspomagają napowietrzanie i drenaż, albo użyć gotowego podłoża  dedykowanego alokazjom.

 

Podłoże do alokazji dostępne tutaj (klik)

 

Nie ma specjalnych wymogów nawozowych, ale warto wspomóc tę egzotyczną roślinę, zasilając ją  od wiosny do jesieni co dwa tygodnie nawozem do roślin o ozdobnych liściach ASTVIT (klik)

 

PODLEWANIE: podlewanie jest kluczowe. Tak egzotyczna roślina lubi odrobinę wilgoci, ale nie znosi przelania, stanie w rozmokniętej ziemi uszkadza korzenie. Dlatego należy ją podlewać regularnie, ale ostrożnie, dopiero gdy wierzchnia warstwa przeschnie

Jako roślina występująca naturalnie w subtropikalnych lasach ceni sobie podwyższoną wilgotność, ale zamiast zraszania zaleca się nawilżacz lub ustawienie donicy na tacy wypełnionej kamieniami i wodą (uważając, aby dno donicy nie dotykało tafli wody)

 

 

Alocasia baginda Dragon Scale w doniczce produkcyjnej rozmiar 14 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to 22 cm.

 

 

 

Waga 0,8 kg
OPCJA:

ROŚLINA W DONICZCE O ŚREDNICY 14 cm

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Mogą Ci się spodobać