W produkcji

SCINDAPSUS DARK FORM Scindapsus Treubii ciemnolistny

199,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 11-14 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
Kategoria:
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Ciemnolistna odmiana Scindapsusa Dark Form z Jawy, Borneo i Malezji.

 

UWAGA: Rośliny zostały zaadoptowane do nowego specjalistycznego podłoża, więc nie musisz ich przesadzać przez okres 4 miesięcy.

Pierwsze nawożenie zalecamy 6 tygodni po otrzymaniu roślin!

 

Kolekcjonerskie ciemne pnącze, które płasko pnie się za pomocą czepnych korzeni powietrznych po podporach kokosowych (klik), idealne do jej prawidłowego wzrostu są też bambusowe kratki.

W naturze wspina się po egzotycznych drzewach. Rośliny mogą też swobodnie przewieszać się w dół dekorując szafki czy parapety okienne.

 

Aroid o wyjątkowo błyszczących liściach w ciemnym kolorze wierzchniej strony blaszki. Ciemne wybarwienie bardzo odróżnia tą odmianę od kuzyna, tradycyjnego Scindapsusa Trebie (klik)

 

Scindapsus DARK FORM jest odmianą uprawianą w miejscach z większą ilością rozproszonego światła, gdzie lepiej się wybarwia i w warunkach dobrego doświetlenia wytwarza krótsze międzywęźla. Ta kolekcjonerska odmiana scindapsusa rośnie dosyć wolno, a roczne przyrosty sięgają około 20 cm długości. Stosując podpory międzywęźla będą krótsze a liście sporo większe. W naturze ulistnienie sięga nawet 40 cm długości. Długie pędy można przycinać pozyskując młode rośliny.

 

CIEKAWOSTKA: Pozornie trujące rośliny wytwarzają kolbiaste kwiatostany, które u niektórych odmian np Scindapsus officinalis , mają właściwości lecznicze ,pobudzające popęd płciowy, wykrztuśne oraz pozytywne działanie w chorobach gardła i krtani.

 

Jak uprawiać pnącza kolekcjonerskie z grupy Scindapsus Dark Form ?

 

ŚWIATŁO: stanowisko dość jasne, o rozproszonym świetle zadecyduje o lepszym wybarwieniu roślin. Dobrze poradzi sobie także w półcieniu. Nie narażać roślin na bezpośrednie promieniowanie słońca w okresie lata.

 

TEMPERATURA: lubi ciepłe otoczenie. Optymalny zakres temperatur wynosi od 20 do 25°C.Minimalna temperatura zimą to 13 st C.

 

PODŁOŻE: wymaga organicznego próchniczego podłoża, dobrze zdrenowanego korą, perlitem, drobnym żwirkiem i chipsami kokosowymi.(klik)

 

Od wiosny do jesieni zasilamy roślinę raz na dwa tygodnie nawozem wieloskładnikowym ASTVIT (klik)

 

PODLEWANIE: podlewamy regularnie, ale ostrożnie w okresach zimowych ( co 10 dni)  gdy wierzchnia warstwa przeschnie. Warto zapewnić jej bliskość nawilżacza lub regularnie delikatnie zraszać miękką wodą.

 

Scindapsus DARK FORM w doniczce o średnicy 10,5 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to  25 cm .

Waga 1 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej rozmiar 10,5 cm

Mogą Ci się spodobać