W produkcji

SYNGONIUM ROXANA Zroślicha podophyllum Roxane

18,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 4-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Intrygujące Syngonium Roxane, to nowość wśród barwnych odmian tego gatunku.

 

UWAGA: rośliny są świeżo zaadaptowane do nowego specjalistycznego podłoża, nie musisz ich przesadzać ani nawozić przez kilka miesięcy!

 

Syngonium podophyllum ‘Roxane’ to najświeższe syngonium na rynku europejskim, pnącze z Ameryki Środkowej i Południowej o jasno zielonej barwie i ciekawym pokroju. Jej liście przeplatają się z fioletowym unerwieniem, które z wiekiem nabiera na sile kontrastu.

Dodatkowym atutem tej odmiany jest kształt liści odmian syngonium Roxane, który nabiera okrągłych form. Co prawda strzałkowaty charakter liści typowy dla odmian zroślichy pozostaje w lekkim odzwierciedleniu tych świeżych unikatowych liści.

Roślina jest zwartą kępą dekoracyjnych liści i taka formę możesz zachować uszczykując wyciągające się z czasem dłuższe pędy, które będą szukały miejsc do wspinania. Możesz również zaplanować dla tej rośliny podpory w postaci drabinek bambusowych (klik), po których z czasem może się delikatnie wspinać.

 

 

 

Jakie wymagania ma syngonium podophyllum Roxana?

 

ŚWIATŁO: doceniają jasne i ciepłe stanowiska z rozproszonym światłem. Idealne będą parapety wschodnie latem i zachodnie zimą .

 

PODŁOŻE: dobrą mieszanką do tego typu roślin jest podłoże do przesadzania Syngonium (klik), jednak pamiętaj aby po przesadzeniu nie przelewać roślin i nie nawozić przez okres dwóch miesięcy. Utrzymuj stałą wilgotność podłoże bez nadmiernego przelewania roślin.

 

TEMPERATURA:  lubią stałą temperaturę w zakresie 15-20 st C zimą i 20-28 stC latem. Dobrze służy im umiarkowana wilgotność powietrza na poziomie 50-60 %.

 

Syngonium podophyllum Roxane w doniczce o średnicy 9 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczka to 15-20 cm

 

Waga 1 kg
OPCJA :

Roślina w doniczce produkcyjnej rozmiar 9 cm

Mogą Ci się spodobać