W produkcji

MONSTERA THAI CONSTELLATION NR 1 (don 17cm)

349,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Dorosła Monstera Thai Constellation NR 1.

 UWAGA: kupujesz roślinę widoczną na zdjęciach

Monstery zostały w styczniu 2024 roku przesadzone do specjalistycznego podłoża dla monster, nie musisz ich przesadzać przez okres 2 lat

Monstera Thai Constellation Variegata, idealnie zaprojektowana.

 Piękne, różnorodne, egzotycznie wyglądające, a do tego łatwe w hodowli Monstery od lat są jednymi z najulubieńszych gatunków miłośników zieleni. W bogactwie ich odmian kryje się kilka perełek, które zajmują wysokie miejsca na liście marzeń kolekcjonerów roślin egzotycznych. Monstera Thai Constellation Variegata ma dwie podstawowe cechy, które z łatwością windują ją na jej szczyt: jest w równym stopniu obłędnie piękna jak i irytująco rzadka.

Swój niezwykły wygląd zawdzięcza… człowiekowi.

Bo choć oryginalnie Monstera pochodzi z południowego Meksyku i Panamy – to ta szczególna odmiana powstała w Tajlandii, w wyniku hodowli tkankowej. Można więc śmiało nazwać ją idealnie zaprojektowaną rośliną. Mutacja odpowiadająca za wariację występuje w całej roślinie, w każdej komórce. Dzięki temu jej olbrzymie, parasolowate liście cieszą oczy oryginalnym wybarwieniem, a wariegacja jest stała, nie idzie w regres.

Jej piękne, intensywnie zielone liście upstrzone są wariacjami w kolorze kremu i kości słoniowej. Roślina zawdzięcza im swoją nazwę, tworzą bowiem wzór przypominający konstelację gwiazd. Liście – początkowo sercowate i monolityczne – wraz ze wzrostem pękają, wytwarzając liczne, głębokie preformacje, co dodaje tej potężnej roślinie ażurowej lekkości. Osiągają nawet do 90 cm.

Pomimo zdecydowanie krzaczastego pokroju należy pamiętać, że te egzotyczne rośliny to w gruncie rzeczy pnącza, na dodatek osiągające pokaźne rozmiary. Dla zdrowego wzrostu warto zapewnić im wsparcie w postaci PALIKÓW KOKOSOWYCH (klik)

Wbrew powszechnej opinii i na przekór swojej cenie – Monstera Thai Constellation Variegata jest dość łatwa w uprawie. Wszak w środowisku naturalnym występuje na terenach niełatwych, co genetycznie wyposażyło ją w wytrzymałość.

Ten rzadko osiągalny rarytas, prawdziwy biały kruk wśród kolekcjonerskich roślin egzotycznych, będzie unikalną ozdobą twojego domu.

 

Czego potrzebuje Monstera Thai Constelation do prawidłowego wzrostu ?

ŚWIATŁO: optymalne jest stanowisko jasne, z dużą ilością rozproszonego światła.

Co prawda poradzi sobie również w półcieniu, jednak jak każda Variegata do dobrego wybarwienia wymaga dużej ilości światła. O jego niedoborze może świadczyć spowolniony wzrost i brak młodych liści w miesiącach letnich (od października do kwietnia nie należy się ich spodziewać – w tym okresie roślina jest nieaktywna). Nie toleruje natomiast bezpośredniego nasłonecznienia, może ono prowadzić do oparzeń liści.  

TEMPERATURA: nie ma szczególnych wymagań, przeciętne temperatury polskich mieszkań będą wystarczające. Jednak jeżeli chcemy, żeby zakwitła, to należy zapewnić jej stałe ciepło (ok. 24 °C).

Źle znosi przeciągi.

PODŁOŻE: preferuje lekkie, przewiewne, torfowe podłoże o zróżnicowanej frakcji. Można użyć ziemi uniwersalnej, wzbogaconej torfem i rozluźnionej perlitem, keramzytem i chipsami kokosowymi lub skorzystać z gotowej mieszanki. My sadzimy monstery do SPECJALISTYCZNEGO PODŁOŻA DLA MONSTER.(klik)

W okresie wzrostu  (od wiosny do lata) co drugie podlewanie zasilamy  roślinę bogatym w mikro i makroelementy naturalnym nawozem do roślin zielonych Astvit(klik), na przemian z nawozem aminokwasowym BioGardena (klik) Przesadzamy raz w roku, na wiosnę. Starszym okazom wystarczy wymienić wierzchnią warstwę ziemi.

 PODLEWANIE: roślinę podlewany dopiero, gdy wierzchnia warstwa gleby wyraźnie przeschnie, używając przefiltrowanej wody o temperaturze pokojowej. W okresie zimowym znacznie ograniczamy podlewanie.

  Preferuje stosunkowo wysoką wilgotność powietrza, nawet do 80%. Poleca się zapewnić roślinie bliskość nawilżacza. Można też ustawić doniczkę na tacy wypełnionej kamykami i wodą (uważając, aby dno donicy nie dotykało tafli wody) lub grupować rośliny. Warto również regularnie zraszać liście i oczyszczać z kurzu za pomocą miękkiej, wilgotnej szmatki.

 

Rośliny kolekcjonerskie tego typu zasługują na dłuższy opis, który znajdziesz w naszym blogu pod tytułem…

MONSTERY KOLEKCJONERSKIE, PRZESADZANIE I PIELĘGNACJA (klik)

 

Monstera THAI CONSTELLATION w doniczce o średnicy 17 cm.

 

 

Waga 15 kg
TWOJA MONSTERA:

M. Thai Constellation NR 1

Mogą Ci się spodobać