W produkcji

SANSEWIERIA GREEN HAHNII Sansevieria trifasciata MINI

14,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Sansevieria Green Hahnii – ponadczasowa minimalistyczna piękność w wersji mini

 Sansevieria Hahnii  w większej wersji jest dostępna tutaj (klik)

Tę wspaniałą afrykańską sansevierię doniczkową można śmiało nazwać stalową rośliną uniwersalną! Nie dość, że jest niesamowicie wytrzymała i elegancka, to pasuje do każdego nowoczesnego  pomieszczenia. Jedyne, czego trzeba pilnować, to aby jej nie przelać. Roślina doniczkowa należy do szparagowców, popularnie nazywana „językiem teściowej” lub „wężownicą” o kompaktowym wzroście i pokroju. Sansevieria charakteryzuje się powolnym wzrostem , a jej szerokie liście rozkładają się ku górze oraz na boki, tworząc kształt rozety. Świetnie oczyszcza powietrze z toksyn, więc idealnie sprawdzi się również w pomieszczeniach biurowych.

Sansevieria Green Hahnii w warunkach domowych osiąga do 40 cm wysokości. Preferuje ciasne doniczki. Przesadzamy więc dopiero, gdy korzenie zaczynają wychodzić poza donicę. Ta egzotyczna roślina kwitnie stosunkowo rzadko, jednak na pewno nie zakwitnie w luźnej doniczce. Jej wspaniałe mocne liście charakteryzują się intensywną zielenią z poprzecznymi pręgami, która ciemnieje wraz ze wzrostem.

 

Wymagania „żelaznych roślin” z grupy sansevieria Green Hahnii.

Sansevieria Green Hahnii tak jak inne wężownice, nie ma wygórowanych wymagań. Najważniejsze aby nie przelać rośliny, bezpieczniej jest całkowicie przesuszyć podłoże niż pozostawić sansewierię w przemoczonym podłożu. Aby do tego nie dopuścić gleba powinna być mocno przepuszczalna, rozluźniona i dobrze zdrenowana.

Sansevieria Green Hahnii w doniczce o średnicy 9 cm.  Wysokość rośliny z doniczką to 15 cm

Waga 0,5 kg

Mogą Ci się spodobać